10 простих порад для батьків дитини зі складною поведінкою

Батьки та вчителі часто запитують, як дисциплінувати дитину з проблемами поведінки. Хоча деякі діти справді мають складну поведінку, незалежно від того, які стратегії ми використовуємо, багатьом дітям просто потрібно, щоб дорослі зробили певні зміни у своєму реагуванні на поведінку дитини та навчились взаємодіяти з нею. У цій статті наведено 10 простих порад, які можна розпочати використовувати зараз, щоб заохотити позитивну поведінку у вашої дитини. Всі ці поради мають позитивний характер і допоможуть вам зблизитись з вашою дитиною і таким чином, підвищити їхню впевненість, повернути повагу до себе та повагу до вас. Діти з гарною впевненістю та здоровою повагою до себе та дорослих у своєму житті демонструють кращу співпрацю та роблять здоровий життєвий вибір.

1. Говорити вголос, що ви помічаєте зусилля дітей. Скажіть своїй дитині конкретно, що вона зробила такого, чим ви пишаєтесь. Наприклад, ви можете сказати: ""Ти так зосереджений на своїй домашній роботі з математики сьогодні ввечері!», « Це було так приємно, коли ти допоміг братові з його домашніми завданнями"". Коли дитину хвалять за те, що вона виконує певні речі правильно та добре, вона  хоче зробити ще більше. Практично всі діти хочуть порадувати дорослих (показують вони це чи ні), тому для більшості дітей похвала має великий позитивний вплив. Схвалення також є легким способом надати увагу своїй дитини, якої діти так жадібно чекають.

2. Використовуйте позитивну мову тіла для підтвердження позитивної поведінки. Позитивна мова тіла може включати в себе посмішку, схвальні жести тощо. Майте на увазі, що деякі діти не люблять коли до них торкаються і більше реагуватимуть на щось на зразок піднятого догори великого пальця руки в знак схвалення, ніж плескання по спині . Уважно вивчайте свою дитину, щоб знати, що їй подобається.

3. Використовуйте гумор з вашою дитиною. Жартуйте, слухайте їхні жарти, часто посміхайтесь, скажіть щось дурне, співайте те, що ви, як правило, кажете, або щось інше, що змусить їх посміятися (переконайтеся що те що ви робите відповідає віку дитини).

4. Покажіть своїй дитині, що ви щасливі побачити її.  Посміхніться, коли ваш син або донька входять у кімнату, обійміть. Розпитайте як пройшов день, вихідні тощо, і послухайте, коли вони говорять.

5. Нагадайте своїй дитині, що вона повинна пишатись собою (наприклад, ""Ти так сильно працював над цим науковим проектом, ти повинен пишатися собою!""). Це допомагає створити внутрішню впевненість у неї  що за наполегливість можна собою пишатись,  за доброту до інших тощо. Якщо дитина почуватиметься успішною, вона буде успішною.

6. Зацікавтеся інтересами вашої дитини. Попросіть її розповісти, чим вона захоплюється, радійте її творінням чи досягненням, запитайте думку про будь яку річ або подію тощо. Ви  повинні активно підтримувати дитину в прагненні мати хобі,  або займатися спортом чи творчістю, навіть якщо ця діяльність не є вашою улюбленою та не цікавить вас.  Нехай діти обирають діяльність або теми для розмови, які дійсно цікавлять саме їх.

7. Визнайте почуття вашої дитини із співчуттям. Зрозумійте, коли вона  нервує, бо щось робить вперше, або їй важко наприклад  робити якесь завдання, розчарована тим, що не запросили на вечірку на день народження, або незручно, тому що інші школярі сміялися над нею. Уникайте говорити такі речі, як ""Те ж мені проблема"", ""Це мине"", або ""Чому ти так ускладнюєш"". Натомість виразіть симпатію:"" Я розумію, що це засмучує тебе ""або"" Я розумію, що ти нервуєш, це цілком нормально, коли робиш щось вперше "". Крім того, дайте знати, що ви поруч, щоб допомогти в будь-якому випадку.

8. Будьте відкриті і засуджуйте своїх дітей, якщо їхні думки, цінності, почуття або ідеї не відповідають вашим. Звичайно, добре ділитися вашою думкою (особливо якщо небезпечна або згубна поведінка є неприйнятною), але в цілому, не змушуйте їх соромитися своїх думок. Їм потрібно відчувати, як вони можуть бути відкритими і щирими і в дорослому житті. Коли діти відчувають, що вони не будуть засуджені за помилки, вони, швидше за все, поговоритимуть з нами, коли є реальна проблема.

9. Бути прикладом для гарної поведінки. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина ставилася до інших з повагою, робите те ж саме. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина була чесною людиною, будьте прикладом чесності для неї.

10. Виконуйте свої обіцянки та правила  та тримайтесь подалі від загроз. Якщо ви повідомляєте своїй дитині, що вони можуть почитати улюблену книгу після того, як закінчать математичне завдання, переконайтеся, що ви дотримуєтеся цієї угоди до кінця. Якщо ви скажете вашій дитині, що він може піти на комп'ютер після того, як сестра закінчить свою роботу, переконайтеся, що вона має можливість це зробити.

Майте послідовні правила, які навчають дітей, що вони також повинні дотримуватися своєї угоди. Наприклад, якщо у вас є таке правило, як ""Домашня робота спершу, а потім телевізор"", дотримуйтесь цього правила, переконавшись, що ваша дитина завершує домашнє завдання, перш ніж переглядати телевізор. Тримайтеся подалі від порожніх погроз, таких як: «Якщо ти не припиниш, я залишу тебе тут» або «Я викину всі свої іграшки, якщо ти їх не збереш» Перш за все, ці заяви можуть бути страшним для дітей, і призведуть до плачу, і цілком ймовірно, ви не збираєтеся робити ці речі. Якщо ви будете продовжувати створювати порожні загрози, ваша дитина дізнається, що ви не маєте на увазі те, що ви говорите, а також навчиться не сприймати вас серйозно. Якщо ваші діти вірять у в те, що ви говорите, і знають межі, які ви встановили для них, вони будуть відчувати себе у безпеці. Впевнені у собі діти, які з повагою ставляться до себе та дорослих, у майбутньому легше співпрацюють з оточуючими та у більшості випадків роблять свідомий та здоровий вибір у більшості життєвих ситуацій.

 


Друк   E-mail