Як виховати успішну і щасливу дитину. 10 правил

Перше. Прозвучить банально, але намагайтеся постійно з усіх питань ПОГОВОРИТИ.

Саме говорити, обговорювати, спокійно, ні в якому разі не на підвищених тонах! Обов'язково поясніть, що просто хочете зрозуміти, що відбувається. Чи не для того, щоб читати моралі і вчити жити, а щоб ЗРОЗУМІТИ. Зробіть не одну спробу, а скільки знадобиться, щоб ваш малюк пішов на контакт. Якщо вдалося - просто слухайте і задавайте питання (без оцінок почутого зі своєї дорослої позиції). Спробуйте згадати подібні проблеми у себе, коли ви були в такому віці, але саме проблеми, а не ваші досягнення типу «Я в твоєму віці орав по дому і вчився на п'ятірки!». Не будуйте з себе ідеальну особистість. Обережні коментарі можете давати, коли контакт буде хоч трохи налагоджений, але дуже тактовно, не допускаючи авторитарності. НІЯКОЇ ІРОНІЇ! Те, що вам здається невинним жартом, здатне разом звести нанівець всі ваші зусилля у вихованні дитини щасливою людиною. Тільки не перестарайтеся, якщо діти не хочуть спілкуватися в даний момент, не наполягайте.

Друге. Коли доводиться щось забороняти, не робіть цього в категоричній формі без пояснень,

як усіма нами улюблений персонаж фільму Жеглов: «Я сказав !!». Існує відмінний спосіб, званий в НЛП (нейролінгвістичне програмування), «рефреймінг». Суть в тому, що ситуація постає, як би в іншому обрамленні (рефреймінг - зміна рамок). Практичний приклад. Ваша дитина хоче в клуб. Допізна. Може бути до ранку. ( «Що зі мною може трапитися ?! Я там буду не одна, а з подругами, їх відпустили! Ти ніколи мені нічого не дозволяєш! І т.д.). Ви точно впевнені, що не пустите її туди. СПОКІЙНО, підкреслюю, спокійно і твердо ви наполягаєте, що не дозволяєте і - в цьому фокус - проговорите саме той факт, що не дозволяєте не тому, що вам так хочеться або ви вередує, а тому, що ви її КОХАЙТЕ і переживаєте за неї.

Третє. Занадто багато строгості теж не варіант.

Наприклад вік (від 9 до 17) дуже суперечливий і тут буде діяти правило: «зроблю на зло». Краще обговоріть ситуацію з дитиною, поясніть їй аргументовано свою думку і разом постарайтеся знайти вихід з ситуації, що склалася, як би вона вам не подобалася. Але і розслаблятися теж не потрібно - пропустите момент, коли ваш ваш син або дочка зійде з праведного шляху.

Четверте. Виростити успішну і щасливу дитину - копітка праця.

Не всі школярі однаково розвиваються, у всіх різний склад розуму і комусь складніше засвоїти шкільний матеріал. Це не повинно вас засмучувати і тим більше ви не зобов'язані злитися. Допомагайте засвоювати матеріал, піднесіть його так, що б він був цікавий, якщо цього не змогли зробити вчителя, ви ж краще знаєте своє дитя.

П'яте, НІКОЛИ не порівнюйте свою дитину з будь-ким іншим.

Якщо ви постійно будете твердити своєму синові або дочці що він гірше, ніж хтось інший, в майбутньому у нього буде дуже низька самооцінка, і він не зможе, рівним рахунком нічого, домогтися в цьому житті, принаймні, самостійно. І навпаки, якщо нав'язувати людині що вона вище всіх, вона буде занадто зарозумілою, а це не полегшить її відносини з навколишнім світом. Ваша задача зберегти крихкий баланс між високою самооцінкою і здатністю поважати чужі здібності та інтереси. Напевно ви хочете для своєї дитини найкращого, мрієте бачити її успішною і щасливою, такою що живе в гармонії з собою та світом.

Шосте, ніколи не сваріться перед дітьми.

Своїми сварками, егоїзмом, заздрістю, злістю ви наносите важку психічну травму своїй дитині. І не дай Бог дитині почути сварку, яка пов'язана з ним самим. Так ви просто зіпсуєте його майбутнє. Тому що, діти, які ростуть в несприятливих сім'ях (сюди відносяться і сварки між батьками), найчастіше будуть розлючені, неуспішні, невпевнені в собі підлеглі. Ви ж не ставите собі за мету позбавити свою дитину можливості стати щасливою і успішною в особистому житті і кар'єрі. І, потім же цей негатив буде спрямований на вас.

Сьоме, не можна твердити маленькій людині, що вона погана або, що ви її не будете любити, якщо він не зробить те, що ви сказали.

Так ви виховаєте не просто людину з низькою самооцінкою, яка потім буде робити все заради цієї самої любові в майбутньому, а й покажете себе не з кращого боку, так як це буде брехня. А діти, як ми всі знаємо - це чиста сторінка і вони добре відчувають, коли батьки їм брешуть.

Восьме, це те, що ви повинні спостерігати за інтересами малюка і всіляко підтримувати і розвивати їх.

Але не ті мрії, які ви хочете втілити, а саме ті, якими захоплюється саме він. Не потрібно намагатися заповнити простір сина або дочки вашими справами, непрожитих сторінками вашого життєвого досвіду, дайте йому самому знайти свій шлях до успіху. Щаслива дитина-самостійна і захоплена дитина, яка проте завжди відчуває вашу любов і підтримку.

 Дев'яте. І ще ви повинні пам'ятати що любов, дружбу і щиру повагу не купиш за гроші!

Тому, не заповнюйте прогалини у вихованні, грошима. Якщо ви будете говорити, що купите все найкраще, що він захоче, і дозволяти йому це робити, то подумайте, який він виросте? Я підкажу - це буде самозакоханий егоїст, який не зможе нічого добитися в житті без вашої фінансової допомоги.

Десяте. КОХАЙТЕ ваших дітей.

Любіть такими, якими вони є. Адже те, що ви маєте на даний момент - результат вашої праці. Якщо ви вирощуєте квітку, чи буде вона сильною і красивою без щоденного, постійного догляду? Виховання дітей - набагато складніше завдання. Так задайте собі питання - чи завжди ви знаходили час поговорити з дитиною? Не про школу, не про порядок в кімнаті, а просто так? Саме в таких бесідах і налагоджується контакт. Не треба вести годинні бесіди, досить десяти хвилин в день. Всього-навсього! І ці десять хвилин принесуть вам роки щасливого спілкування з вашими дітьми.

 


Друк   E-mail